Life Site Name
Header Poem
Life Site Name
 

معرفی کتاب

مهارتهای زندگی، راهی برای خلاق زیستن

Book Image

نویسنده: ندا دیلمی
ناشر: انتشارات مطالعات خانواده
شابک: 9789648835274
تاریخ نشر: 1391
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحه: 130
قیمت: 55000 ریال
خلاصه:
توضیحات: کتاب "مهارتهای زندگی، راهی برای خلاق زیستن"، یک کتاب کاربردی و علمی در جهت آشنایی شما با مهارتهای زندگی می باشد. علاوه بر اینکه با مطالعه این کتاب می‌توانید نگاهی تازه و خلاق به مهارتهای زندگی داشته باشید، با یادگیری کاربردی مطالب کتاب شما به راحتی می‌توانید نگاه خلاق و اثربخشی در حوزه مهارتهای زندگی با رویکرد خلاقیت داشته باشید.

تربیت خلاق کودکان

Book Image

نویسنده: عبدالرضا کردی
ناشر: انتشارات مطالعات خانواده
شابک: 9789648835250
تاریخ نشر: پاییز 90
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحه: 98
قیمت: 40000 ریال
خلاصه:
توضیحات: تربیت خلاق کودکان، کتابیست که شما را برای خلاق تربیت کردن کودکانتان راهنمایی می‌کند. شما با مطالعه این کتاب نه تنها دانش خود را در مورد تربیت خلاق کودکان افزایش می‌دهید بلکه می‌توانید کودکان خود را به صورت خلاق نیز تربیت کنید.
در صورتی که این کتاب را همراه با کتاب راه خلاقیت مطالعه کنید‌ به راحتی می توانید اصول، مبانی و روشهای پرورش خلاقیت را شناخته و از آنها در تربیت کودک خود استفاده نمایید.

با مشکلات همسرم چه کنم؟

نویسنده: حسن ملکی - غلام‌عباس سرشور خراسانی
ناشر: حدیث راه عشق
شابک:
تاریخ نشر: 1388
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحه: 300
قیمت: 35000 ریال
خلاصه: پیوند عقل و عاطفه در ازدواج، مدارا و دلایل آن در زندگی، مشورت در ازدواج، انتخاب برتر، احترام متقابل و انصاف در زندگی، عبرت‌گیری در خانواده، خوش‌بینی، اقتصاد خانواده، عاقبت اندیشی، رازداری، پنهان کردن عیوب همسر، حمایت متقابل همسران از یکدیگر، کم توجهی، کم حرفی و پر حرفی و دلایل هرکدام، درگیری کلامی، اصول گفتگوی زن و شوهر، چگونگی حل و فصل مشکلات ارتباط با خویشاوندان، تجزیه و تحلیل اشتغال بیش از حد همسر، ایجاد محدودیت توسط همسر، حل مشکل سوءاخلاق همسر، از بین بردن لجبازی و برتری جویی همسر، حل مشکلات اقتصادی با همسر
توضیحات: این کتاب بر اساس مسایل و مشکلات رایج در خانواده‌ها سازماندهی شده است. قبل از طرح مشکلات، در فصل دوم« اصول اساسی زندگی مشترک» بررسی و ارائه شده است، تا مبنای قوی و چارچوب فکری بر اساس قرآن و روایات به زن و شوهر معرفی شود. در پنج فصل دیگر کتاب، مشکلات عمومی خانواده‌ها دسته‌بندی و تحلیل شده است. در هر فصل نیز ابتدا گفتگویی مربوط به مشکل مورد نظر ارائه و سپس مشکل مورد بحث تجزیه و تحلیل و علت‌یابی شده است. در هر فصل، به استناد تعالیم اسلامی راه‌کارهای عملی به خانواده‌ها توصیه شده است.

چگونه از این کتاب به طور موثر استفاده کنیم؟

برای استفاده درست و موثر از این کتاب قبل از هر چیز به یک حقیقت باید اذعان نمود و با پذیرش آن دل را برای پذیرفتن حقایق زندگی آماده ساخت. آن حقیقت این است که برای بهره‌گیری از تعالیم الهی باید از قابلیت‌های انسانی با اراده قوی استفاده نمود و با این آمادگی از الطاف الهی سود بیشتری برد. بنابراین همسران باید در تحکیم و تعالی خانواده خود با توکل بر خداوند و با استفاده از نیروی فکر و اراده خود کوشا باشند و در عرصه زندگی، حل مسائل را در یک فضای آرام، عاطفی و مستدل در رأس امور زندگی خود قرار دهند. اگر چنین کنند، بدون تردید رحمت و یاری خداوند، خانواده آنها را در بر می‌گیرد و سختی‌ها از بین می‌روند. اکنون برای استفاده موثر از محتوای کتاب موارد زیر توصیه می گردد:

الف- زن و شوهر هر دو مطالعه کنند.

اداره امور خانواده یک مسئولیت مشترک است که اگر یکی از دو نفر به نقش و وظایف خود به درستی نپردازد مشکلات خانوادگی از بین نمی‌روند. هر دو باید بکوشند آگاهی خود را درباره مسایل تربیتی و چگونگی حفظ کیان خانواده بیفزایند و مسئولیت خود را به طور هماهنگ پیش ببرند. بنابراین سفارش می‌شود زن و شوهر هر دو این کتاب را مطالعه کنند، گاهی به گفتگو و تبادل نظر بپردازند و اگر فرصت داشتند به طور همزمان و در کنار یکدیگر به مطالعه کتاب و تمرین‌های عملی اقدام کنند.

ب- آموخته‌ها را به صورت عملی تمرین کنند.

علم و آگاهی از لوازم یک زندگی موفق زناشویی محسوب می‌شود ولی آگاهی شرط لازم است و نه شرط کافی. ممکن است مرد و یا زن دانش قابل توجه در مورد زندگی خانوادگی داشته باشند ولی زندگی مطلوب نداشته باشند. یکی از علت‌های بروز چنین پیشامدی آن است که دانش خود را در انجام وظایف به کار نگرفته‌اند.

ج- فرصت تغییر به فرد مقابل بدهید.

رفتار انسان‌ها در طول زمان شکل می‌گیرد، به همین دلیل تغییر آن به زمان نیاز دارد. شیوه تغییر هم به چگونگی شرایط و عوامل بیرونی وابسته است؛ اگر شرایط تغییر رفتار مناسب باشد، تغییر در زمان کوتاه و به طور اساسی به وقوع می‌پیوندد. بنابراین زن و شوهر نباید انتظار تغییرات سریع را از یکدیگر داشته باشند.

د- فصل دوم کتاب را به طور دقیق مطالعه کنید.

فصل دوم کتاب به شرح چنداصل کلی اختصاص دارد. مطالعه و تفکر در این اصول زیر ساخت فکری قوی در زن و شوهر به وجود می‌آورد و آنها را برای فهم و پذیرش مطالب بعدی آماده می‌سازد. بنابراین سفارش می‌شود این اصول را به دقت مطالعه کنید و در محتوای آنها بیندیشید و از خداوند متعال بخواهید آمادگی روحی و روانی مناسب برای یاری به زندگی مشترک و دست‌یابی به خوشبختی واقعی به شما عنایت فرماید.